Що це?

Лекторій – це сучасна інтерактивна інсталяція.
Метою створення якою є:

  • створити навколо університету креативний простір.
  • популяризувати університет як інституцію, яка має сучасні погляди і відкрита для нових ідей.
  • створити об’єкт, який би мав активну взаємодію з відвідувачами, ви маєте можливість залазити на стільці, фотографуватись, просто сидіти, або сховатись під ними від сонця влітку.
  • змінити нудний та суворий пейзаж проспекта.

Що хоче від вас команда Лекторія?

Лекторій – це власність громади.

  • по перше будьте обережними коли ви будете користуватись інсталяцією. Не треба стрибати вниз, краще скористайтесь зручними сходами розташованими в одній з ніг стільця.
  • робіть світлини і селфі з лекторієм, у будь який творчій спосіб. Завантажуйте їх с хештегом #лекторій_інсталяція або #lectorium_installation
  • бережіть інсталяцію для того щоб її могли побачити інші, і в нашому місті мали змогу з’явитися нові арт-об’єкти.

Історія

Все почалося влітку 2015 року. У місті Дніпро несподівано стали з’являтися дивні арт-об’єкти. Композиція з червоних стільців, що стоять рядами та за формою нагадує лекційну аудиторію. Напроти цих рядів розташовувався стілець лектора.

Всього таких акцій було три: перша – була розташована на фасаді галереї “Артсвіт”, друга – на даху арт-центру “Квартира”, третя – спущена на воду з фестивального причалу.

Пізніше, восени того ж року, коли цей проект був представлений в МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛІ (м. Київ), в проекті Dialogia, стало відомо, що це була акція художника Микити Шаленного, що розповідає про складнощі в сприйнятті суспільством нових ідей та сенсів, про закляклість сприйняття і реакційність думки більшості, від молоді до більш дорослих людей.

Символічно, що таке екстремальне розташування “лекційного залу”, як, наприклад, на вертикальній стіні будівлі, на висоті сім метрів, або посередині фарватеру Дніпра, означало неможливість зайняти своє місце в лекційному залі. Це пов’язано з відсутністю володіння універсальною мовою і базовою понятійною системою для сприйняття нової інформації.

В “Лекторії”, який встановлено навпроти будівлі Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, повторюється така сама гра. Глядачеві необхідно докласти чималих зусиль, щоб зайняти своє місце в лекційній аудиторії, для отримання можливості сприймати нову інформацію, і брати участь в сучасному діалозі на рівних.

Головною особливістю лекторію біля університету є його інтерактивність – бажання автора залучити у взаємодію з інсталяцією всіх оточуючих.

Перша акція “Відкриті думки”, фасад “Артсвіт”, Дніпро, Україна.

 
Друга акція “Чому ніхто не прийшов?”, арт-центр “Квартира”, Дніпро, Україна.

 
Третя акція, лекція-утопія “Пора відчалювати”, акваторія р. Дніпро, Україна.

Фото: Віта Попова.

Докладна інформація на сайті митця: http://nikitashalenny.com/uk/